Mutlu Evlilik Düşmanları

Karı koca ilişkileri herkesin kendi özelindedir. Hani istemelerde de denir ya oğlanla kız anlaşmışlar bize de istemek düştü diye.... Haaa ağzından bal damlıyor bay sevgili bu sözü diyen, aynı öyle işte ağzından çıkanı kulağın duysun. Çocuklar anlaşmışlarsa daha ne, size ne elaleme ne? Niye insanlar birbirlerinin evlilik ilişkilerine karışır eleştirir hatta çamur atar ki. Bunun klasik cevabı çekememek midir? ister istemez bazı sıfatlarla bulunmam gereken ortamlar da kendimin de arada kaynadığı aslında kimseyi ilgiledirmeyen konuların içinde buluyorum kendimi. Yok onun kocası ağzının içine bakıyormuş da yok bilmem kim kendi başınayken farklı konuşuyormuş karısının yanına gidince sözleri değişiyormuş da... Yok Ayşe kocası Ali'yi parmağında oynatıyormuş da muş. Konuya bir iki girecek oldum baktım olmuyor. Onlar benden çok biliyorlar ve ağızlarını hakikaten torba gibi büzemiyorum "Sus Seda" dedim. Sen yakanı buradan kurtarmaya bak. Malesef bazı fikirler ve bazı kafalar değişmiyor. İki iki daha 5 diyorsa orada noktayı koyuyor konuya.

Arkasıdan vıdı vıdı konuşulan insanlara bakıyorum maşallah karı koca bir düzen tutturmuşlar mutlu mesut hayatlarına devam ediyorlar. Ne güzel ki uyumu bulmuşlar evliliklerinin kıvamını ayarlayabilmişler. 

Öyle veya böyle anlaşamasa sürekli kavga dövüş yada Allah korusun ayrılma eşiğinde bi yaşamları olsa bu karı kocanın hakkında şey mi diyecek acaba bu insanlar."Aferin adama karısının sözünü dinlemiyor yada ohh kadın kocasını parmağında oynatamıyor" falan. Yada bunu diyenler kendileri kocalarıyla istedikleri düzeni tutturamayan yada diğer kadının şartlarını daha iyi bulan bende olamadıktan sonra kimsede olmasın diyen insanlar mı?

Niye bilmiyorum ama kadın kadını çekemiyor hayatta. Bazen kilosunu, bazen huzurunu, bazen marifetini bazen evliliğini. 

Olması gereken evlilik şekli kocasının höyt deyip oturttuğu, kadının ağzını açmayıp adam ne derse ben bilmem eşim bilir dediği hatta mümkünse gelin kayınvalidesiyle yaşadığı tipte olan mıdır?

Siz kimsiniz bu yazımı nasıl bir kültürden nasıl bir yaşam şeklinden okuyorsunuz bilmiyorum. Belki bu anlattıklarımı uzaylı gibi dinliyorsunuz (ki Türkiye'de yaşıyorsanız sanmıyorum) ucundan kulağından da olsa olayın içindesinizdir mutlaka. Ama tam böyle hayatlar var. İyi bir evliliği suç yapıp kadına da bunun sorumlusu olarak bakıyor aramızdan bazıları.

Herkes elini vicdanına koyup söylesin kim "ufffff benim kocam yemek yapıyor, gömleğini kendi ütülüyor, suyu ayağına istemiyor, çorabını ortaya atmıyor, ben ne dersem yapıyor, malesef bi söylediğimi iki etmiyor" diye şikayet eder ki. Yaaa kulağa ne hoş geliyo dimi... E o zaman şekerim sen beceremiyorsan da beceren kadına laf etmeyeceksin, aferin deyip bükemediğin o eli öpeceksin.

Yanlış anlamalara karşı dikkat çekmek istediğim nokta kadının baskın olduğu bir evlilik şekli değil. Kendi ritimlerini bulan, kıvamını tutturan, uyumu sağlayan evliliklerde hemcinsleri tarafından taşlanan diğer kadınlar. Kadın da erkek de hayatından memnunsa sana ne, bana ne, kime ne? Arkasından çen çen konuşacağına bence git akıl danış nasıl becermiş diye.

Bu Yazı: biraz kızdı haddini bilmezlere. Bu yazı karışmadı kimsenin evliliğine ama açtı ağzını yumdu gözünü başkasının evliliğine laf edenlere.

Etiket :  evlilik , karı koca uyumu , dedikodu , kötü niyetli insanlar 

0 yorum

Yorum Ekle

Yorumunuz

  1.