Vuslat'ın Ruh Ağrısı

Bugün biraz hastaydı Vuslat. İlkokul çocuklarının yakalandığı sorumluluklardan masumca uzaklaşma mazereti var ya karın ağrısı mide bulantısı onun gibi bişey. Bizimki biraz ilgi istediği için boğazı ağrıyan türden. Kaç gündür hastayım doktora gitmemiz lazım diye dolanıp duruyordu etrefımda. Dedesiyle telefonda konuşurken bile hasyatım ben dede deyip birkaç öksürük iliştiriyordu sonuna. Bişeyinin olmadığını bildiğim için çok üstüne gitmedim durumun. Bu sabah "Anne bazı arkadaşlarım hasta olduğunda kreşe gelmiyo, ende bugün biraz dinleniyim." önerisiyle karşıma gelince hadi bugün gitme dedim. Seninle doktora da gidelim ilaçlarını iç hemen yarın daha iyi hissedersin inşallah dedim. Bikaç sokak ötemizdeki sağlık ocağına gittik aile doktorumuz kimmiş neciymiş tanıma fırsatım da olmuş oldu bu sayede.

  Muayeneye girmeden önce hasta olan sensin neler hissettiğini nasıl sorun yaşadığını sen daha iyi anlatabilirsin senin vücudun olduğu için olup bitenlerden benden daha iyi haberdarsın doktora durumunu sen anlat olur mu dedim. Vuslat'ın şikayeti doktorun gayet sağlıklı bulduğu boğazındaki ağrı ve varlığını hafiften belli edip Vuslat'ın da üzerine zoraki üç beş daha eklediği öksürmelerdi.

Doktor burun akıntısı görünmüyor var mıydı dedi yok dedim, ateş sorununuz falan da olmamış, bademciklerinde de bi problem yok, bi hırıltı da duymadım  (ee niye geldiniz der gibi ) deyip bir cevap beklercesine yüzüme baktı. Ben hafif öksürüyor gibi geldi de başlamadan önleyelim istedim dedim. Çok duyarlısınız, ben çok nadir karşılaşıyorum tedbir almak için gelen annelerle, tebrik ederim sizi dedi. Bize ilaçlarımızı yazarken gözüme steteskop ilişti ve Vuslat'ın bu konudaki merakını bildiğim içn doktordan aldığım tebrik şımarıklığıyla bunun üzerine bi steteskop inceleyelim diye düşündüm. Doktor Bey'den rica ettim Vuslat'ın bakması için. Sağolsun steteskopu Vuslat'ın kulağına taktı, kalbini dinletti, ses bir iki yaptı derken bizim cadıyı dört köşe eve gönderdi.

Vuslat'ın bugün ağrıyan boğazı değil ruhuydu. Biraz okşanmak istedi, ilgi görmek, değer verilmek, önemsendiğini hissetmek istedi. Vuslat avm lerde, yollarda, mağazalarda bizden bikaç km ötelerde dolaştığı ve sürekli onu takip etmek zorunda kaldığımız için bi kaybolsan da ohh vuslat yok artık diye rahat etsek derim ona hep.bundaki amacım iş inata bindirip kaybolma olasılığına karşı yanımızda ilerlemesi.doktordan geldiğimizde bana küçük ifadeleriyle kocaman bir cümle kurdu." Bide Vuslat kaybolsa da rahat etsek diyorsun bak hasta oldum diye hemen doktora götürdün beni. Beni seviyorsun işte gördün mü" dedi. Tabiki seviyorum, senin kılına zarar gelse benim kalbim acır sen babanla bizim parçamızsın dedim. Artık kendine mi onu sevdiğimizi göstermek istedi bize, bana mı bu durumu ispat etti bilemiyorum. Sonuç olarak ben gerekli mesajı aldım ve cevabımı ona ziyadesiyle verdiğimi düşünüyorum.

Bugün galiba iyi yaptım ben. Kendimi tebrik ediyorum. Steteskopla değil anne kalbiyle kızımın ruhunu dinledim ve sanırım tedavi edebildim. Ağrıları dindi. Kendime ve tüm annelere armağan ediyorum bu yazıyı.

Bu Yazı: Biraz naz çekti sonra azıcık kızıp kendi kulağını da çekti ama yavrusunu da sıcacık sarmasını bildi. 

 

 

Etiket :  çocuk , ilgi , hastalık , nazlanmak 

0 yorum

Yorum Ekle

Yorumunuz

  1.